Baltijos kelias – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio, Estijos ir Latvijos liaudies frontų 1989 m. rugpjūčio 23 d. suorganizuota manifestacija minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, nulėmusio 1940 m. prasidėjusią Baltijos šalių okupaciją, metines. Baltijos kelias – tai apie 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, sujungusi trijų šalių sostines: Vilnių, Rygą ir Taliną. Kelias ėjo ruožu: Vilnius–Ukmergė–Panevėžys–Pasvalys–Bauskė–Ryga–Cėsys–Valmiera–Rūjiena–Viljandis–Tiūris–Rapla–Talinas. Masinėje taikioje demonstracijoje dalyvavo apie du milijonus Baltijos šalių gyventojų.
Panevėžietis politikas ir visuomenės veikėjas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Julius Beinortas rašė: „Panevėžyje žmonės į kelią ėjo šeimomis. Daugelis, ypač vaikai, rankose laikė trispalves vėliavėles, vyresnieji – gėlių puokštes <…>. Daug kas rankose turėjo tranzistorinius radijo imtuvus, nes žinojo, kad bus transliuojamos liaudies frontų lyderių kalbos. Ir dainos, žinoma.
Kai lygiai septintą įžengėm į kelio vidurį, susiėmėm už rankų ir pakėlėme jas aukštyn, ištiesti jų nebuvo galima, nes mūsų buvo daug. <…> mes reikalavome laisvės! Laisvės ne tik sau, laisvės savo Tėvynei, apiplėštai ir įkalintai prieš penkias dešimtis metų.“ (Beinortas, Julius. Baltijos kelias.1939–1989–2009. 2010, p. 73)
Lietuvoje tą dieną buvo visuotinai pademonstruota tautos valia ir laisvės siekis. Baltijos kelio akcija atkreipė viso pasaulio dėmesį, sukeldama nuostabą savo taikingumu ir masiškumu. 2009 m. Baltijos kelią liudijantis dokumentinis paveldas „Baltijos kelias – žmonių grandinė, sujungusi tris valstybes laisvės vardan“ įrašytas į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.