Rūta Lukoševičiūtė

Rūta Lukoševičiūtė

Dainininkė, rašytoja, žurnalistė, prodiuserė, Panevėžyje sidabro medaliu baigusi 11-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Saulėtekio progimnazija). Nors mokykloje prognozuota aktorės karjera, visų nuostabai, ji studijavo Lietuvos–Amerikos verslo kolegijoje turizmo vadybą, vėliau Vilniaus universitete žurnalistiką.

Televizija. Darbą televizijoje pradėjo būdama 22-iejų, 1998 metais, Vilniuje laimėjusi humoro laidos „VRS kamera“ vedėjos konkursą. Televizijoje dirbo ir kadre, ir už kadro. Moteris yra vedusi TV laidas: „V.I.P“, „Žalioji enciklopedija“, „Virtuvės istorijos“, „Misija – dirbame sau“, „Kelionių panorama“, „Sėkmės akimirka“, taip pat rašė  straipsnius į „TV gidą“, vaidino ir kūrė scenas serialui „Miesčionys“ ir kt. Šiuo metu veda ir prodiusuoja laidas „Atliekų kultūra“ ir „Sveiki atvykę“.

Rūta savo karjeroje išskiria du įvykius, kuomet supratusi, kad televizijoje ji yra vertinama ir ja pasitikima. 2001 metais, po dalyvavimo realybės šou „Akvariumas“ gavo pasiūlymą tapti laidos „Šeštadienio rytas“ vyriausiąja redaktore. Tuomet ji rūpinosi ne tik 3 valandų trukmės laidos turiniu, bet ir montažu. Svarbiu įvykiu karjeroje tapo vykdančiosios prodiuserės pareigos laidoje „Vilnius gyvai“. Pasibaigus šiai laidai ji tapo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vykdančiąja prodiusere. „Dirbau 4 metus, kuriuos iki šiol prisimenu su nepaprastu pasididžiavimu: pačiais pirmaisiais metais buvau atsakinga už dainų parinkimą atlikėjams, už komisijos narių kvietimus į filmavimą, ir už dalyvių pasirodymų grafiko sudarymą, laidos montažo darbus, o šeštadieniais važiuodavau į LRT stebėti, kad sklandžiai praeitų pati transliacija. Milžiniškas darbas, kurio prisiminimai liks visam gyvenimui.“

Rūta mano, jog  kartais net ir lengviausiais projektas reikalauja pastangų, įdirbio, profesionalumo bei begalinio atsidavimo. „Jei tau rūpi, kokią žinią nori perduoti žiūrovui, tu atiduodi visą save“, – sako Rūta. Be visų veiklų ir projektų, talentinga panevėžietė, gimtajame Panevėžyje, radijo stotyje „Pulsas“ keletą popiečių per savaitę yra vedusi pokalbių laidą „Smagu girdėti“. Ji įsitikinusi, kad televizijos eteryje esantis žmogus privalo užsiauginti itin storą odą ir nereaguoti į pyktus komentarus. O pati stengiasi visus darbus, kurių imasi daryti gerai, ir nenori, kad veikla apsiribotų viena sritimi.

Dainų tekstų autorė. Didžiausias jos hobis ir malonumas – rašymas ir dainavimas. Rūta prisimena, kad vienas pirmųjų rimtesnių „klientų“ buvo dainininkas Alanas Chošnau. Parašiusi tekstą „Meilės vyrėjas“ TV realybės šou „Akvariumas“ sulaukė dainininkų Alano Chošnau ir Stano pagyrimo. „Alanas su Stano tik susižvalgė, – viskas, reikia kurti dainą, nes tekstas – gražus. Taip ir prasidėjo… Visą laiką pati sau rašydavau dainas, bet kai rašai sau, niekas nekreipia dėmesio. Svarbiausia, kad tam žmogui, kuriam rašai dainą viskas patiktų. O jei dar išgirstu per radiją – išvis smagu“.

Ji yra sukūrusi ir adaptavusi dainų tekstus Linai Joy, laimėjusiai Lietuvos vaikų „Euroviziją“, Jūratei Miliauskaitei, Obuoliui, Dianai Dargei, Violetai ir Viliui Tarasovams, Aistei Pilvelytei, Rositai Čivilytei, Tajai, Merūnui, panevėžiečiams Swajui, Kastyčiui Kerbedžiui ir kitiems. „Oho, kiek mano kūrybos „vaikšto“. Kalbėdama apie kūrybą tekstų autorė sako, kad viskas priklauso nuo įkvėpimo. „Gali būti taip, kad atsisėdai ir parašei prie kavos. Bet kitąsyk ir savaitę ieškai tos dainos. Ne nuo ryto iki vakaro, bet lauki, kol ji ateis“. Pasak Rūtos Lukoševičiūtės, dainai sukurti neužtenka tik talento. Jos manymu, reikia perprasti atlikėją, pažinti jo asmenybę, išsiaiškinti, kokiomis mintimis jis šiuo metu gyvena.

2001 m. išleistas R. Lukoševičiūtės solinis debiutinis albumas „Hello“, kuriame 11 dainų ir vaizdo klipas.

Satyra nuo mažų dienų. Pasak Rūtos Lukoševičiūtės, kurti eilėraščius ji pradėjo mokykloje. Šį talentą ugdė visą laiką, o satyra taip pat buvo mėgstama nuo mažens. 2005 m. knygynuose pasirodė pirmoji jos humoreskų knyga „Akibrokštas“, kurioje 28 šio žanro kūriniai. „Rašyti tikrąja šio žodžio prasme reikia pasiruošti, nes visada atsiranda įvairiausių darbų darbelių, kurie sutrukdo. O ir įkvėpimas juk ne visada būna. Nežinau kaip kitiems, bet man geriausios mintys į galvą šauna dažniausiai pačiu netikėčiausiu metu, kai būnu užsiėmusi kuo nors kitu. Tokiais atvejais stengiuosi kur nors pasižymėti bent idėją“. 

Filmo kūrybinėje grupėje. Režisierei Aidai Vėželienei pakvietus, Rūta yra prisidėjusi prie biografinės apybraižos „Žmogus paukštis“ žuvusiam panevėžiečiui lakūnui Vytautui Lapėnui atminti kūrimo. Anot Rūtos, kuriant šią apybraižą teko daug bendrauti su lakūną puikiai pažinojusiais žmonėmis: žmona, vaikais, draugais bei kitais su aviacija susijusiais pašnekovais. Šis projektas suteikė papildomų žinių apie lakūną, aviaciją.

Spinduliuoja pozityvumu. „Taip. Man gera, jei pavyko darbo rezultatas. Faina, kai šuo pasitinka, net prisisioja iš laimės… Kiekvieną dieną gali patirti gerų emocijų. Gal ir nepatirtum, jei į viską žiūrėtum šaltai, na parašiau gerą dainą – ir ką? Šuo prileido balą – vėl valyti… Bet surandi ką nors smagaus ir širdžiai gera.“

 
Nuotraukoje Rūta Lukoševičiūtė. Prieiga internete:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=5283511061661193&set=a.158502960828721&locale=lt_LT


Literatūra

  1. Dranseikaitė, Lina. Ryžtas gali nuversti ir kalnus. Iliustr. // Panevėžio balsas. 2013, lapkr. 18/24, p. 8–9.
  2. Lukoševičiūtė, Rūta. Dainininkės akibrokštas – humorekų rinkinys : [pokalbis] / [užrašė] Laima Žemulienė. Iliustr. // Lietuvos rytas. 2005, rugp. 26, priedas „Savaitgalis“, p. 6.
  3. Lukoševičiūtė, Rūta. R.Lukoševičiūtė: „Aš esu vėjo pamušalas“ : [pokalbis] / kalbėjosi Jurga Klimaitė. Iliustr. // Vakaro žinios. 2008, saus. 26, priedas „Geras“, p. 3.
  4. Simanavičiūtė, Aistė. Iš pramogų pasaulio – į rašytojų. Iliustr. // Lietuvos žinios. 2009, vas. 7, p. 1, 16–17.
  5. Zamkauskaitė, Živilė. Žiūrovams – biografinė apybraiža apie žuvusį lakūną. Iliustr. // Panevėžio balsas. 2008, liep. 15, p. 3.