Kelionių vadovė, gidė.
Kaip tampama gidu. Moteris teigia, kad viskas jos gyvenime vyko kryptingai. Vilniaus universitete baigė istorijos studijas – vien todėl, kad buvo gidų specializacija. Paskui – gidė Panevėžio kelionių ir ekskursijų biure, beveik 20 metų dirbta Panevėžio turizmo informacijos centre.
Dabar kelionių organizavimas (grupėms, kolektyvams, mokiniams) yra jos darbas, gyvenimas, laisvalaikis.
Apie darbą. Anot Daivos, gido darbas turi nemažai žavesio – kasdien jaučiamas atgalinis ryšys, sulaukiama šiltų atsiliepimų iš keliautojų, lankytojų. Moters nuomone, jos stiprioji pusė – istorijų pasakojimas. Labai mėgsta jausmą, kai žmonės pasakojimu patiki. Viskuo – ne tik istoriniais faktais, bet ir legendomis, improvizuotu, konkrečiai situacijai pritaikytu sąmoju. Kelionių vadovės maršrutuose daug gamtos, architektūros, istorijos, literatūros, kulinarijos, nuotykių ir komiškų istorijų.
„Džiaugiuosi, kad pastaruoju dešimtmečiu mano, klientų ir partnerių norai sutampa: pažinti, patirti, paragauti ir parsivežti lauktuvių“, – sako pašnekovė.
Vis dėlto šis darbas esąs ne kiekvienam – reikalauja nemažai žinių, fizinės ištvermės, nes keliautojas išvažiuoja į šventę, naujų potyrių, o gidas – dirbti. O tai dažnai trunka 10–14 valandų.
Norint sudaryti turistinį maršrutą, pirmiausia reikia pasidaryti namų darbus – susigyventi su vieta, skaityti, domėtis, kalbėtis su vietos žmonėmis. Gidas iš pradžių pats turi apeiti visą maršrutą, išžvalgyti teritoriją. Pažintinės ekskursijos yra dažniausios ir populiariausios, bet teminėms, gilesnėms reikia daugiau pastangų.
Apie Panevėžio perlus. Daiva įsitikinusi: mieste slypi daug perliukų. Panevėžio ir jo pramonės istorija, negausiai išsibarsčiusi senoji architektūra, Dailės galerija, sporto ir kultūros renginiai, edukacijos Kraštotyros muziejuje, Krekenavos regioninis parkas, stumbrynas, Bistrampolio ir Puziniškio dvarai, siaurukas… Buvusio pramonės milžino – „Ekrano“ – teritorija, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka, bažnyčios, teatro legendos, režisieriaus Juozo Miltinio memorialinis butas…
Apie kaitą ir iššūkius. „Kartais pagalvoju: ar negalima ant tų pačių ratų užsėsti, sau darbą pasilengvinti? Bet ne, negalima. Kaip prancūzai kasmet laukia trumų ir jų ieško, turizme irgi tas pats: visas gyvenimas bus amžina paieška“, – Daiva sako, kad kartoti ir pačiai būtų neįdomu. Naujuose jos planuose – Vabalninkas: poeto Jono Strielkūno, rašytojo Balio Sruogos, monsinjoro Kazimiero Vasiliausko gimtinė. „Aš nieko kito daugiau ir nenoriu veikti. Tik pasakoti, pasakoti, vesti tais takais takeliais…“, – šypsosi Daiva.
Nuotraukoje Daiva Tankūnaitė. Nuotrauka iš asmeninio D. Tankūnaitės archyvo.
Literatūra ir šaltiniai
- Dranseikaitė, Lina. Turistus į Panevėžį vilioja išskirtiniai renginiai. Iliustr. // Sekundė. 2013, saus. 25, p. 4.
- Kudirkienė, Gailutė. Turizmo perlai slypi ir nykumoje. Iliustr. // Panevėžio kraštas. 2022, saus. 12, p. 5, 8–9.
- Tankūnaitė, Daiva. Įkvėpta išskirtinių kelionių : [pokalbis] / [kalbėjosi] Ona Nosevičienė. Iliustr. // Kelionės ir pramogos. 2021/2022. nr. 197 (žiema), p. 20–24.
- Tankūnaitė, Daiva. 52 Sekundės su kultūra. Daiva Tankūnaitė : [pokalbis] / [kalbėjosi] Indrė Stulgaitė-Kriukienė. Iliustr. // Sekundė. 2021, liep. 9, p. 8–9.