Valdas Urbonas

Valdas Urbonas

Buvęs futbolininkas, treneris. Tuometės Panevėžio 9-osios vidurinės mokyklos, sporto mokyklos-internato auklėtinis. Vilniaus universitete įgijo ekonomisto diplomą.

Iki prezidento. Futbolu užsikrėtęs dar ketvirtoje klasėje, žaidė šalies moksleivių, jaunių rinktinėse, Lietuvos ir užsienio futbolo komandose. Net 14 kartų atstovavo Lietuvos rinktinei. Paskui – mokytojo kelias: Vilniaus „Vėtros“, Kauno FBK vyr. trenerio asistentas, Panevėžio „Ekrano“ vyr. treneris. Vos šiuo tapęs nutraukė A lygoje dominavusio FBK „Kaunas“ karaliavimą. Vėliau – „Trakų“, Jūrmalos „Spartaks“, Vilniaus „Žalgirio“, netgi Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris. 2016–2017 m. buvo Nacionalinės futbolo akademijos direktorius. Nuo praėjusios liepos – Lietuvos futbolo trenerių rengimo asociacijos prezidentas.

Žaidėjas ir treneris. „Būti žaidėju ir treneriu – skirtingi dalykai. Sportininkas atsakingas tik už save, o treneriui tenka suvienyti ir motyvuoti visą komandą. Palengva kaupiasi patirtis, atsiranda intuicija, pradedi lengviau nuspėti žaidėjus ir priešininkus… Sakoma, kad tapdamas treneriu turi savyje nužudyti žaidėją. Pagaliau noras išbėgti į aikštę dingsta su metais, keičiantis fizinėms galimybėms“, – teigia V. Urbonas.

Vadovauti komandai kainuoja daug emocijų ir energijos. „Būnant prie aikštelės linijos norisi aktyviai dalyvauti, padėti žaidėjams. Tai žmogiška. Tad stengiuosi rasti aukso vidurį tarp tylios lyderystės ir emocingo vadovavimo“, – sako panevėžietis.

Tik dėl pergalės. V. Urbonas tvirtina: tai, ko pasiekė su komandomis, buvo bendro darbo vaisius. Komanda – visų prizų ir pergalių kaltininkė „Norisi, kad klubas visose srityse pamažu judėtų į priekį – visada yra galimybių žaidimą gerinti. Ne išlaikyti tai, ką turime, bet surasti naujų iššūkių, aukštumų ir jų siekti. Norisi, kad futbolininkai eitų į priekį. Ne tik titulų prasme, bet ir žaidimo kokybės. Iš komandos visada reikalaujama pergalės, visą laiką žaidžiama tik dėl jos. Pergalės visą laiką įkvepia“, – sako V. Urbonas.

Sportiniai laimėjimai. 5 kartus Lietuvos čempionas ir vicečempionas, bronzos medalininkas. 4 sykius iškovojo LFF taurę, dukart – Supertaurę. Latvijos čempionas. 2008 m., 2011 m., 2012 m., 2015 m. – geriausias A lygos treneris. Jo vadovaujamas Panevėžio „Ekranas“ 5 kartus tapo Lietuvos čempionu (2008, 2009, 2010, 2011, 2012).

V. Urbono gyvenimo moto: „Kovoti ir ieškoti, rasti ir nepasiduoti“.


Nuotraukoje Valdas Urbonas. Prieiga internete: https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/stiprus-panevezio-klubo-ejimas-komanda-treniruos-valdas-urbonas-24-1612276


Literatūra ir šaltiniai

  1. Brazdžionis, Gintaras. Panevėžietis treniruos savo gimtojo miesto komandą. Iliustr. // Sekundė. 2021, gruod. 14, p. 7.
  2. Urbonas, Valdas. Čempionai ruošiasi naujam futbolo sezonui : [pokalbis] / [kalbino] Zita Dobrovolskienė. Iliustr. // Panevėžio balsas. 2009, saus. 7, p. 10.
  3. Urbonas, Valdas. Futbolas rūpi visiems : [pokalbis] / [kalbėjosi] Remigija Paulikaitė. Iliustr. // Žmonės. 2019, nr. 7 (vas. 14), p. 32–33.
  4. Urbonas Valdas. // Kas yra kas Lietuvoje, 2018. Kaunas : Leidybos studija, [2018]. P. 1236.
  5. Urbonas, Valdas. V. Urbonas „Motyvuoti vyrų nereikia“ : [pokalbis] / [kalbėjosi] Tadas Virkutis. Iliustr. // Panevėžio balsas.  2011, rugpj. 18, p. 8.