Aušra Vitkuvienė

Aušra Vitkuvienė

Įvaizdžio dizaino stilistė, grožio studijos „Oranžinis stilius“ įkūrėja ir vadovė, Lietuvos kirpėjų čempionatų teisėja.

Atsitiktinai. Koks buvo jos kelias į plaukų grožio pasaulį? Moteris prisipažįsta, kad šią specialybę pasirinko atsitiktinai. Baigusi mokyklą ėmėsi mokytis to, ko ir jos draugės. Įgijusi kirpėjos specialybę pradėjo galvoti, ką daryti toliau. Būti amatininke ir atlikti tas pačias užduotis jai atrodė nuobodoka. Stilistė baigė garsaus įvaizdžio kūrėjo Konstantino Bogomolovo akademiją, kur gavo įvaizdžio dizainerės diplomą. Siekdama paįvairinti darbą pradėjo dalyvauti konkursuose, semtis žinių seminaruose, jėgas išbandė TV projektuose „Baras“, „Kelias į žvaigždes“: „Dirbti reikėjo labai greitai, kartais net per vieną reklaminę pauzę tekdavo visiškai pakeisti dalyvio šukuoseną“.

Tik nuo mūsų. Pasak stilistės, kad ir kur gyventų, dabar visi specialistai turi vienodas galimybes dalyvauti konkursuose, tobulėti. Turint gerą interneto ryšį galima stebėti mados tendencijas ir mokytis iš profesionalų. Aušra sako didelės konkurencijos nejaučianti – stipriau konkuruoja jauni, pergalių neiškovoję meistrai. Su tais, kas yra šio to pasiekę ir turi patirties, moteris draugauja, keičiasi idėjomis. „Darbo įdomumas bei dinamika priklauso tik nuo mūsų pačių. Galime dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose, o vėliau tapti treneriais ir teisėjais. Dirbti žurnaluose, TV projektuose, rengti fotosesijas. Viskas priklauso tik nuo to, kaip stipriai specialistas nori ir kiek pasiryžęs aukoti laiko. Taip pat svarbu nepamiršti – būtina nuolat demonstruoti savo darbus. Kitu atveju niekas tavęs nepastebės“. Meistrei būti grožio industrijoje nėra tik darbas – tai gyvenimo būdas. Ji neįsivaizduoja savęs be mados žurnalų, parodų, domėjimosi tendencijomis, noro kurti nauja. Aušrai įdomu stebėti gatvės stilių, ypač keliaujant, nes mada pirmiausia atsirandanti ne ant podiumo, o būtent gatvėse.

Pergalės. A. Vitkuvienė buvo apdovanota Europos ir pasaulio grožio specialistų konkursuose. 2016 m. – 5-oji vieta Paryžiuje vykusiame prestižiniame Europos čempionate. Nors šukuoseną teko padaryti per 30 minučių, nepasiduoti stresui ar nuovargiui, stilistė nesinervino: „Tu tiek laiko treniruojiesi, o čia kaip egzaminas. Jau būni viską išmokęs, tereikia ateiti ir parodyti“. A. Vitkuvienė varžėsi vestuvinių šukuosenų kategorijoje: „Mano darbas buvo išskirtinis. Stengiausi sukurti madingą ir tendencingą šukuoseną, o kitos meistrės rinkosi klasikinius sprendimus“. Aušra tvirtina: tokiuose prestižiniuose konkursuose būtina gera komanda, daug darbo, laiko ir finansų.

2017 m. – 5-oji vieta „OMC World Cup Paris 2017“ čempionate, komandinėje rungtyje. Po šios sėkmės sulaukė prašymų padėti jauniems specialistams pasirengti konkursams. 2018 m. – dvi II vietos šalies grožio specialistų čempionate „Metų kirpėjas 2018“ (avangardinės šukuosenos, nuotakos įvaizdžio kategorijose). Be to, 2 žvaigždės nuo Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos – už grožio specialisto profesijos, asociacijos bei šalies vardo garsinimą tarptautiniu lygiu, profesionalumą. 2019 m. – Seimo apdovanojimas. Stilistė sako, kad profesionalumo ir sėkmės raktas paprastas – nuolat tobulintis pas geriausius, suprasti kliento lūkesčius ir mėgti savo veiklą: „Man svarbu harmonija, balansas, kurį per daug metų tikrai pavyko pasiekti, ir bendrystė. Juk gali darbą atlikti tobulai, bet jei nėra ryšio su komandos nariais ar klientais, smagu nebus“.


Nuotraukoje Aušra Vitkuvienė. Prieiga internete:
https://lt-lt.facebook.com/OranzinisStilius/photos/a.501258936554163/1627259833954062/?type=3


Literatūra ir šaltiniai

  1. Daukintytė, Inga. Panevėžietė nuskynė laurus Paryžiuje. Iliustr. // Sekundė. 2016, spal. 15, p. 17.
  2. Dranseikaitė, Lina. Grožio olimpe – ir panevėžietė. Iliustr. // Sekundė. 2017, rugs. 30, p. 18.
  3. Dranseikaitė, Lina. Už Lietuvos garsinimą – auksinė žvaigždė. Iliustr. // Sekundė. 2018, saus. 20, p. 17.
  4. Karvelytė, Rasa. Aukščiausiais balais įvertinta patirtis. Iliustr. // Sekundė. 2018, kovo 3, p. 19.
  5. Mazėtis, Arnas. Stilistė myli savo šeimą ir nelengvą darbą. Iliustr. // Panevėžio balsas. 2008, rugpj. 30, p. 6.
  6. Repovienė, Vaida. Grožio salone – dar daugiau paslaugų. Iliustr. // Sekundė. 2010, spal. 23, p. 17.
  7. Repovienė, Vaida. Grožio salone dovanojamos svajonės. Iliustr. // Sekundė. 2011, bal. 9, p. 17.
  8. Tarptautiniame grožio čempionate – panevėžietės sėkmė. Iliustr. / „Sekundės“ inf. // Sekundė. 2016, rugs. 17, p. 17.