„Auksinis feniksas“ – metų kultūros politiku paskelbtam Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui

Į Panevėžio rajoną atkeliavo svarus kultūros srities apdovanojimas „Auksinis feniksas“ – Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui skirta nominacija „Metų kultūros politikas“. Šventinis renginys, kuriame paskelbti nominantai ir įteikti apdovanojimai, vakar vyko Vilniaus rotušėje.

Nominantus pagerbė LR Prezidentas Gitanas Nausėda, LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, žinomi politikos atstovai, savivaldybių vadovai, kultūros koordinatoriai, visų šalies kultūros centrų vadovai bei jų partneriai.

Panevėžio rajonui renginyje atstovavo gausus būrys kultūros centrų vadovų, Savivaldybės atstovai.

Šventinės ceremonijos svečius pasitiko Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro orkestro ,,Sklepučini“ muzikantai.

„Auksinį feniksą“ merui P. Žaguniui įteikė LR Seimo narys Jonas Jarutis. Parlamentaras paminėjo svarų mero vaidmenį kuriant krašto kultūros politiką.

Kaip mitologinis Feniksas pakilo iš pelenų, tai šiandien Auksiniai feniksai kyla iš regionų, kur kultūra yra visko pradžių pradžia, – sakė Seimo narys.

Penkiolika metų mero pareigas einantis P. Žagunis koja kojon kultūros plėtros taku žengia su visais 114 šio rajono kultūros ir meno darbuotojų. Meras dažnas renginių dalyvis, prasmingų iniciatyvų globėjas bei mecenatas. Be P. Žagunio paskatinimo bei paramos Panevėžio rajone nebūtų nutūpusios net 13 „Aukso paukščių“, Savivaldybė „Auksinės krivūlės“ nominacijose nebūtų pripažinta „Kultūros puoselėtoja“, o žinia apie Panevėžio rajono orkestrus, teatro meno mėgėjų, liaudiškų šokių kolektyvus, vokalinius ansamblius nesklistų taip plačiai Lietuvoje bei užsienyje.

Atsiimdamas apdovanojimą meras P. Žagunis sakė, kad šis aukštas įvertinimas – visos Panevėžio rajono kultūros bendruomenės nuopelnas.

Tikiuosi, kad visi kartu džiugiai ir prasmingai švęsime ne tik artėjančias šventes, bet ir gyvenimą, – padėkojęs už apdovanojimą sakė meras.

„Auksiniai feniksai“ – didžiausios Lietuvos kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – įsteigti apdovanojimai. Jie vadinami vienais svarbiausių ir reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje, kurių tikslas – pagerbti žmones ir įstaigas, įmones, svariausiai nusipelniusius kuriant, plėtojant, perduodant ir saugant šalies kultūrą, vystant, tobulinant kultūros centrų sistemą, regionų kultūrinį išskirtinumą.

Nuo 2012 m. „Auksiniai feniksai“ kasmet teikiami geriausiam metų kultūros centro vadovui, geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui, geriausiam metų kultūros centro partneriui, metų kultūros rėmėjui ir metų kultūros politikui.

Siekiant pagerbti ir įvardyti 2019 metais bei per pastaruosius penkerius metus daugiausiai kultūros sričiai nusipelniusius asmenis ar organizacijas, į penkias garbingas nominacijas šiemet pristatyta daugiau nei 50 pretendentų – Savivaldybių merai; pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos; žurnalistai; aukštojo mokslo įstaigos; vadybininkai; meno kolektyvų vadovai; kultūros ir meno kūrėjai.

„Auksinis feniksas“ į Panevėžio rajoną atkeliavo jau trečią kartą. 2014 m. šio apdovanojimo nominacija „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ suteikta Remigijui Viliui, pučiamųjų instrumentų orkestro „Aukštyn“ vadovui ir dirigentui. 2017 m. metų kultūros rėmėjais paskelbti Panevėžio rajono verslininkai Audronė ir Albinas Kisieliai.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija