Panevėžio turistams – naujas infoterminalas

Panevėžio miesto savivaldybė drauge su rajono savivaldybe įgyvendina investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektą „Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono turizmo informacinės infrastruktūros plėtra“. Jo metu mieste informaciniais kelio ženklais pažymėtos lankytinos vietos ir autobusų stotyje įrengtas neįgaliesiems pritaikytas interaktyvus lauko infoterminalas, kuriame skelbiama informacija apie abi savivaldybes jungiančius maršrutus: Šv. Jokūbo kelio, Žydų kelio bei Gamtos ir paveldo.

„Kadangi infoterminalas įrengtas lauke, nuo šiol turistai bet kuriuo paros metu ras informaciją apie Panevėžio mieste ir rajone esančias lankytinas vietas. Prie objektų ir maršrutų yra pateikti jų aprašymai, iliustracijos, o savarankiškai keliaujantys asmenys gali patys susidėlioti po Panevėžio miestą ir rajoną besidriekiančius turizmo maršrutus, apskaičiuoti, ar juos galima pasiekti pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku ar automobiliu“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Projekto įgyvendinimo metu Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse buvo įrengti 158 ženklinimo infrastruktūros objektai – sužymėtos lankytinos vietos, kultūros paveldo objektai, pastatytos į juos vedančios rodyklės. Sukurti trys abi savivaldybes jungiantys maršrutai – Šv. Jokūbo kelio, Žydų kelio, Gamtos ir paveldo.

Į Šv. Jokūbo kelio maršrutą patenka Panevėžio neobaroko stiliaus Kristaus Karaliaus Katedra, Žydų kelias apima tokius objektus kaip paminklas holokaustui atminti „Geto vartai“, buvęs N. Feigenzono spaustuvės pastatas, ješibotas, chasidų sinagoga ir kt. Keliaujant Gamtos ir paveldo maršrutu galima pasigrožėti gamtos ir paveldo darna ne tik miesto širdyje – Nevėžio upės Senvagėje –, bet ir atnaujintose miesto erdvėse – Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų komplekse, naują veidą įgavusiame Kultūros ir poilsio parke, su Panevėžio istoriniu paveldu susipažinsite aplankę J. Balčikonio gimnaziją ir seniausią pastatą Panevėžyje – Upytės pavieto teismo archyvą ir kt.

Projektu „Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono turizmo informacinės infrastruktūros plėtra“ siekiama tobulinti turizmo ženklinimo infrastruktūrą, užtikrinti didesnį turistų informavimą apie lankytinas Panevėžio miesto ir rajono vietas.

Numatyta projekto vertė – apie 113,5 tūkst. Eur, iš kurių per 96,5 tūkst. Eur sudaro Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, likusios – per 17 tūkst. Eur Panevėžio miesto ir rajono biudžetų lėšos.

Projektą užbaigti planuojama šių metų birželį.

Panevėžio miesto savivaldybės
Komunikacijos skyriaus informacija