Panevėžio rajono varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“. Nuotrauka iš: https://www.panrs.lt/pasaulio-vario-dudu-cempionams-savivaldybes-vadovu-sveikinimai/?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_campaign=panevezio-rajono-savivaldybes-naujienos_5

Panevėžio rajono orkestras „Aukštyn“ – pučiamųjų muzikos pasaulio čempionai

Kerkradės mieste (Nyderlandai) vykstančiame 19-ajame Pasaulio muzikos čempionate „World Music Contest“ meno vadovo ir dirigento Remigijaus Vilio vadovaujamas varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“ pelnė čempiono titulą.

Meno vadovas R. Vilys pasakojo, kad Aukštyn“ savo konkursinę programą pristatė 3-iojoje divizijojeDivizijos skirstomos pagal kūrinio sudėtingumą ir atlikimo meistriškumą, nepriklausomai nuo muzikantų amžiaus. Orkestrui dirigavo Piet Visser iš Nyderlandų.

Meistriškai solines partijas atliko Ugnė Tamošietytė (kornetas), broliai Bernardas (eufonija) ir Leonardas Butkai (trombonas).

Tarptautinė vertinimo komisija, kurią sudarė kompozitoriai ir dirigentai iš Belgijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės, orkestrui „Aukštyn“ už privalomo šios kategorijos orkestrams kūrinio – šveicarų kompozitoriaus Etienne Crausaz „Albinus Variations” atlikimą skyrė net 95 balus iš 100 galimų.

„Aukštyn“ yra pirmasis jauniausias Lietuvos orkestras, pelnęs tokį aukštą apdovanojimą per visą čempionato 70-ies metų istoriją. Panevėžio rajono jungtiniame orkestre groja 13–30 metų muzikantai, daugelis – iki 17 metų. Dauguma orkestro muzikantų yra mėgėjai, didžioji dalis jaunimo net nesimokę muzikos mokyklose, o paruošti dirigentų.

„Didžiuojuosi savo muzikantais, kurie tvirtai atlaikė ne tik pasirengimo konkursui ir repeticijų maratoną, prasidėjusį iškart po karantino, bet ir visus konkurso turus bei baigiamuosius koncertus po pergalės”, – sakė R. Vilys.

Vario dūdų orkestras „Aukštyn“ įkurtas 2007 metais. Jo atlikėjai Panevėžio rajono vardą garsina ir mūsų šalyje, ir už jos ribų: nuolat dalyvauja Lietuvos Dainų šventėse, pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose, tarptautiniuose meistriškumo kursuose, konkursuose, festivaliuose bei koncertuose Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje. Orkestrantų meistriškumą stiprina dirigentų Pieto Visserio (Nyderlandai) ir Steveno Legge (Didžioji Britanija) pamokos.

Nuo 1951 m. kas ketverius metus vykstantis čempionatas „World Music Contest“ – viena svarbiausių platformų Europoje, kur varžosi orkestrai iš įvairių pasaulio šalių. Konkurse pristatomi tiek profesionalūs, tiek mėgėjų pučiamųjų orkestrai, taip pat ir mažesnių sudėčių ansambliai. Tai erdvė, kurioje girdimos naujausios šio žanro tendencijos, skamba nauji kūriniai.

Parengta pagal Panevėžio rajono savivaldybės informaciją