Objekto panaudojimo teisės: CC BY

„Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu“ – paroda, skirta Aukštaitijos metams

Nuo kovo 20 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I a. ekspozicijų erdvėje veikia nuotraukų, dokumentų ir leidinių paroda „Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu“, skirta Aukštaitijos metams paminėti.

Lietuvos Respublikos Seimas 2023-iuosius paskelbė Aukštaitijos metais pabrėžiant, kad 2023 metais sukanka 700 metų nuo pirmojo reikšmingo Aukštaitijos vardo pagarsinimo tarptautinėje erdvėje.

Sakinys lotynų kalba „Patriam tuam mundum existima“ (Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu) Aukštaitijos herbe primena, kad pasaulio pažinimas prasideda nuo gimtosios žemės.

Suvokti, kas esi, kuo panašus ir kuo skiriesi nuo kitų, – tai ir savo vertės, ir savo vietos šiame pasaulyje pajautimas. Didžiuojamės esą lietuviai, kai mūsų sportininkai laimi varžybas, kai apie mūsų krašto menininkų ar mokslininkų laimėjimus išgirsta pasaulis. Bet pasaulyje ne tik savo valstybei ir tautai atstovaujame. Kiekvieną Lietuvos etnografinį regioną praturtina ne tik krašto ypatybės, bet ir iš jo kilę ar ten dirbę žmonės. Aukštaitija nepaprastai turtinga savo asmenybėmis. Parodoje pristatoma tik maža dalis iškilių regiono asmenybių, gimusių ir kuriančių Aukštaitijoje arba kurį laiką Aukštaitijoje gyvenusių ir palikusių čia ryškų pėdsaką.

Aukštaitijos metų paminėjimo tikslus atliepia ir ši paroda, pristatanti Aukštaitijos kraštą garsinančias asmenybes, kurias pasiūlė Panevėžio ir Utenos apskričių viešųjų bibliotekų Krašto kultūros paveldo sklaidos regioninės darbo grupės atstovai.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos ir dokumentai iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriuje saugomų asmenų fondų, parodos partnerių – Panevėžio  ir Utenos apskričių viešųjų bibliotekų fondų, privačių asmenų archyvų, portalo limis.lt ir kitų internetinių šaltinių.


Parodą parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Parodos partneriai:

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka, Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Visagino viešoji biblioteka.

Paroda veiks iki rugpjūčio 1 d.

Galerijoje – dalis nuotraukų ir dokumentų iš parodos „Savo Tėvynę laikyk visu pasauliu“.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus informacija