Vilniaus knygų mugėje – pažintis su Panevėžio rajono kultūra

Vasario 22–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžioji Baltijos šalių literatūros šventė – Vilniaus knygų mugė.

Šalies regionų gyvenimą pristatančioje Kultūros centrų alėjoje įsikurs ir Panevėžio rajono savivaldybės kultūros įstaigų ir kūrėjų stendas. Jame bus pateikta turtinga programa, atskleidžianti aktualias temas ir siūlanti patrauklias veiklas įvairių pomėgių, skirtingo amžiaus lankytojams.

Visas keturias dienas bus pristatomi reikšmingi kultūriniai ir pažintiniai projektai, susiję su muzika, šokiais ir dainomis, istorine atmintimi, amatais, pramogomis, kraštą garsinančiais leidiniais, teatrinėmis improvizacijomis, tautinių kostiumų spalvomis, madų iš gamtos gėrybių demonstravimu, tradiciniu kulinariniu paveldu ir kt.

Ryškiausių rajone įgyvendinami kultūriniai projektai ir tradiciniai renginiai bus pristatomi gyvai ir  videodemonstracijose.

Vasario 22 d., ketvirtadienį, 10 val., vyks šventinis Panevėžio rajono stendo ekspozicijų atidarymas ir veiklų pradžia.

Ypatingas dėmesys knygų mugėje skiriamas svarbiausiam šiųmečiam kultūros įvykiui – vasarą 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“.

Jai ruošiantis kultūros centrams tenka ypatingas vaidmuo – juose buriasi nemaža dalis Dainų šventėje dalyvausiančių kolektyvų, dirba tradicijas puoselėjantys kūrėjai, aktyviai vyksta paruošiamieji renginiai.

Lankytojai galės susipažinti su orkestrais, kapelomis, chorais, šokėjais, folkloro atlikėjais, amatininkais, kurie Panevėžio rajoną ruošiasi reprezentuoti Dainų šventėje.

Nuošalyje nebus palikta ir skaudi laikmečio aktualija – karo Ukrainoje tema. Panevėžio rajono savivaldybės administracija ir Poltavos regiono vaikų visuomeninė organizacija „Age of Beauty pristatys projektą „Šimtmečio kelias“ Lietuva–Ukraina.

Stendo rengėjai patyrė, kad mugės lankytojai itin noriai įsitraukia į edukacines veiklas. Praėjusiais metais jie mielai mokėsi pynti draugystės apyrankes, gaminti šiaudinius dirbinius. Tad šiemet bus pasiūlyta dar daugiau edukacinių įdomybių, tokių kaip „Dainuojantys linai“, „Auginame tautinį drabužį“, „Špacers pu Raguvas mestelį“, „Mūsų dainuojančios kartos“, ,,Tapyba smėliu“ ir kt.

Šios ir kitos stende pristatomos veiklos patvirtina, kad Knygų mugė – renginys, kuris buvo sumanytas kaip  knygų pardavimo vieta, jau yra išaugęs į plataus masto kultūros šventę.

Tačiau ir dabar joje savo vietos nepraranda kraštui reikšmingi, skaitymą ir pažinimą populiarinantys leidiniai.

Panevėžio rajono stende vyks knygų-monografijų „Ramygalos valsčius“, knygos-dainų rinkinio „Pokario kartos raguviškių jaunystės dainos“ pristatymai, bus galima apžiūrėti vaizdingą Ramygalos lankytinų vietų žemėlapį.

Kultūros centrų alėja organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centrasŠis formataskuriame prisistato aktyviausi miestų, rajonų, savivaldybių kultūros centrai, vyksta ketvirtą kartą.

Kultūros centrų alėjoje iš viso veiks 11 stendų, kuriuose įsikurs daugiau nei 40 šalies kultūros centrų.

Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Šis renginys kasmet į susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, diskusijas, koncertus, parodas, kūrybinius užsiėmimus ir kitas kultūrines veiklas sukviečia daugybę lankytojų.

Mugėje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų ir kitų kultūros organizacijų iš Lietuvos ir užsienio šalių, įvyksta per 500 įvairiausių renginių ir koncertų, o per keturias dienas mugę aplanko daugiau nei 50 tūkstančių lankytojų.

Pastaraisiais metais vis didesnio susidomėjimo sulaukia ir šalies regionų kultūrinį gyvenimą pristatančios veiklos.

Panevėžio rajono savivaldybės reprezentavimo Vilniaus knygų mugės kultūros centrų alėjoje preliminari programa

Panevėžio rajono savivaldybės informacija