16-asis sidabro ženklo „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“ laureatas Leonardas Šablinskas. Nuotrauka iš: https://rokiskis.lt/naujienos/pasauline-kulturos-diena-rokiskyje-iteiktas-16-asis-sidabro-zenklas/#

Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai – sidabro ženklas

Balandžio 15-ąją minint Pasaulinę kultūros dieną Rokiškio krašto kultūros bendruomenė rinkosi Rokiškio dvare. Čia buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės, aptarti kultūros ateities iššūkiai, kuriuos lems dirbtinio intelekto įžengimas į šią sritį, o apdovanojimų vakare įteiktas 16-asis sidabro ženklas „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“. Juo šiemet pasipuošė visuomenininkas, kunigo švietėjo Jono Katelės paramos ir labdaros fondo valdytojas, UAB „Leokardis“ gen. direktorius Leonardas Šablinskas.

L. Šablinsko kandidatūrą pasiūlė Rokiškio rajono vietos veiklos grupė už mecenavimą kultūros srityje, už kunigo J. Katelės atminimo ir idėjų puoselėjimą, jo muziejaus įsteigimą, už teatrinės veiklos palaikymą, aktyvią veiklą kampanologijos srityje, už išleistą albumą „Rokiškio krašto šventovės ir varpai“ ir daugelį kitų darbų kultūros srityje.

Į sidabro ženklo apdovanojimą šiemet pretendavo 3 kandidatai. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės, visi jie verti apdovanojimo, bet sidabro ženklas vienas, todėl nesvarbu, kad dar dvi kandidatės jo negavo – jų indėlis į krašto kultūrinį gyvenimą yra ne mažiau reikšmingas ir svarbus.

Už nuveiktus darbus istorijos ir kraštotyros srityje, už gimtojo Panemunėlio krašto garsinimą, už knygą apie legendinę žvalgę Marcelę Kubiliūtę padėka įteikta Violetai Aleknienei.

Už nuopelnus Obelių kultūriniam gyvenimui, už įkurtą Obelių bendruomenės teatrą ir vadovavimą jam, už garsiosios šventės „Obelinė“ atsiradimą, už Senjorų klubo įkūrimą padėkota Aldonai Žėkienei.

Sidabro ženklas „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“ buvo įsteigtas 2012 m. tuometinio Rokiškio savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus iniciatyva. Per daugiau kaip dešimtmetį sidabro ženklais jau apdovanota 15 ypatingai Rokiškio krašto kultūrai nusipelniusių žmonių.

Sidabro ženklo „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“ laureatai

2012 m.
Elena Blažienė, Onuškio kultūros namų specialistė
Nijolė Čirūnienė, Bajorų kultūros namų meno vadovė

2013 m.
Genė Šimėnienė, tautodailininkė
Alvyra Krasauskienė, Rokiškio kultūros centro mišraus choro „Vėtrungė“ vadovė

2014 m.
Neringa Danienė, Rokiškio kultūros centro  renginių režisierė;
Rimantė Irena Norvaišienė, 1919–1920 m. Lietuvos savanorių karių kapų Rokiškio rajono bendrijos pirmininkė

2015 m.
Raimondas Galiūnas, dailininkas;
Vidmantas Zakarka, tautodailininkas;
Vaidas Barakauskas, Ilzenbergo dvaro savininkas;
Piotras Rozenas, Gačionių dvaro savininkas;
Irmantas Tarvydis, Petriošiškio dvaro savininkas

2016 m.
Nijolė Šniokienė, Rokiškio krašto muziejaus direktorė

2021 m.
Algirdas Svidinskas, etnokultūros specialistas, folkloro ansamblio „Gastauta“ įkūrėjas

2022 m.
Dalius Trumpa, AB „Rokiškio sūris” vadovas, kultūros ir meno mecenatas

2023 m.
Janina Komkienė, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė

Parengta pagal Rokiškio rajono savivaldybės informaciją