2024 m. spalio 13 d. rinkimų apylinkėse turėsime galimybę balsuoti už tuos, kurie ateinančius ketverius metus bus atsakingi už mūsų šalies pažangą, saugumą ir gerovę. Tikimės, kad išrinkti kandidatai sieks pozityvių permainų prisidedant prie valstybės kūrimo.
Artėjant devintiesiems eiliniams Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, pristatome fotografiją, kurioje užfiksuotas rinkimų į Lietuvos Respublikos IV Seimą balsavimo biuletenių skaičiavimas Panevėžio rinkiminėje apygardoje. Fotografijoje atpažįstame pedagogus Povilą ir Kotryną Daukus, Valeriją Makauskaitę, Feliksą Švelnį, Juozą Kuodį, Stasį Janauską, Petrą Bliumą ir kitus.
Remiantis Lietuvos Respublikos Prezidento A. Smetonos 1936 m. gegužės 9 d. paskelbtu nauju Seimo rinkimų įstatymu, 1936 m. birželio 10 d. į IV Seimą buvo išrinkti atstovai iš apskričių ir miestų tarybų pasiūlytų kandidatų. Panevėžio apygardos rinkimų komisija pristatė šį Panevėžio apygardos Panevėžio apskrities kandidatų į tautos atstovus sąrašą: 1) Chodakauskas Tadas (burmistras, Panevėžio m.), 2) Galvydis Balys (žemės tvarkytojas, Panevėžio m.), 3) Gilvydis Alfonsas (agronomas, Panevėžio m.), 4) Marcinkevičius Mykolas (gydytojas, Panevėžio m.), 5) Masiliūnas Kazimieras (Švietimo ministerijos generalinis sekretorius, Kauno m.), 6) Repčys Antanas (ūkininkas, Medikonių vienkiemis, Pušaloto valsčius), 7) Šegamogas Petras (ūkininkas, Gudelių k., Ramygalos valsčius). Biržų ir Rokiškio apskritims atstovavo taip pat po 7 kandidatus. Visuomeninės organizacijos ir piliečių grupės rungtis dėl vietų parlamente neturėjo teisės. Nedemokratiniuose rinkimuose į IV Seimą buvo išrinkti 49 parlamento nariai, iš jų 42 atstovavo Lietuvių tautininkų sąjungai, 3 nariai – Klaipėdos kraštui. IV Seimo Pirmininko pareigas ėjo Konstantinas Šakenis. IV Seime nebuvo moterų, taip pat ir frakcijų.
Panevėžio apygardos rinkimų komisijos narys, rinkimų biuletenių skaičiavime Panevėžyje dalyvavęs ir fotografijoje užfiksuotas mokytojas Povilas Daukas atsiminimuose rašo: „<…> Nekalbant apie darbininkus, tautininkų veikla visur buvo silpna, tik kiek pagyvėdavo prieš Seimo rinkimus. Reikėdavo trūks plyš išrinkti į Seimą numatytus atstovus. Balsų skaičiavimo komisijos būdavo sudaromos iš tautininkų, tai jie skaičiuodavo taip, kaip jiems reikėdavo. Paskutinio Seimo rinkimų komisijoje teko dalyvauti ir man. Komisijos pirmininku buvo paskirtas Panevėžio rajono jaunalietuvių vadas mokytojas Stasys Janauskas, o nariais – tautininkų atstovai. Į balsų skaičiavimą buvo pakviesti Panevėžio miesto mokytojai. Komisijos pirmininkui iš aukščiau buvo nurodyta, kokie atstovai iš Panevėžio apskrities turi gauti daugiausia balsų. Kai pradėjome skaičiuoti, pasirodė, kad miesto burmistras [Tadas] Chodakauskas labai mažai balsų tegavo, o reikia, kad jis būtų išrinktas. Tada komisijos pirmininkas Janauskas duoda tokį nurodymą balsų skaičiuotojams: surinkti į ryšulėlį 97 nepageidautinus balsus ir ant viršaus uždėti 3 korteles su Chodakausko balsais ir išeis 100 balsų už Chodakauską. Tokiu būdu skaičiuojant buvo išrenkami tokie atstovai, kokie reikalingi. Pamatęs tautininkų kombinacijas, pradėjau vengti politinio darbo…“ (Daukas, Povilas. Atsiminimai. Darbas mokykloje. PAVB, Povilo Dauko skaitmeninis archyvas)
1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, 1940 m. liepos 1 d. IV Seimas buvo paleistas.