
Objekto panaudojimo teisės: InC-EDU
Šių metų balandžio 24 d. minime gydytojo, tremtinio, bibliofilo, kolekcininko, ilgamečio bibliotekos bičiulio Algirdo Neveravičiaus 100-ąsias gimimo metines. Šia proga pristatome fotografiją iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje saugomo Algirdo Neveravičiaus fondo F143.
A. Neveravičius gimė 1925 m. balandžio 24 d. Nemakščiuose (Raseinių r.). 1933 m. Neveravičių šeima persikėlė gyventi į Panevėžį.
A. Neveravičius mokėsi Panevėžio berniukų gimnazijoje. 1945 m. įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1949 m., būnant ketvirto kurso studentu, ištremiamas devyneriems metams į Sibirą. Susiklosčius tinkamoms aplinkybėms, dvejus metus studijavo Irkutsko valstybiniame medicinos institute. Dirbo felčeriu Aleksandrovskoje (Kirovo r., Irkutsko sr.), vėliau Algatujaus (Tulūno r., Irkutsko sr.) kaimo ambulatorijoje. 1957 m. grįžo į Lietuvą. 1958 m. baigė studijas Vilniaus universitete ir įgijo gydytojo terapeuto specialybę. Tais pačiais metais atvyko dirbti į Panevėžį. 1958–1993 m. dirbo Panevėžio ligoninėje ir miesto poliklinikose.
Mirė A. Neveravičius 2016 m. rugpjūčio 24 d. Panevėžyje.
Daugelis panevėžiečių A. Neveravičių prisimena kaip aukštos kvalifikacijos gydytoją, neatsisakiusį padėti ligos ištiktajam bet kuriuo paros metu.
Panevėžietis Rimantas Žilevičius apie gydytoją A. Neveravičių rašė: „Jis buvo žinomas ne tik kaip puikus savo srities specialistas, pareigingas ir darbštus gydytojas, bet ir kaip neeilinės fenomenalios atminties žmogus, didžiulis eruditas, knygų ir meno mylėtojas. <…> Gydytojas buvo Panevėžio bibliofilų klubo narys, aistringas numizmatas, filatelistas, atvirukų kolekcininkas. <…> dažnai lankydavosi parodose, įvairiuose menininkų susibūrimuose, artimai bendravo su daugeliu žymių savo laikmečio žmonių. <…> Gydytojo Neveravičiaus meilė knygoms, dailės kūriniams tapo jo vizitine kortele.“ (Panevėžio medikai. 2018. P. 109)
Plačiau apie gydytoją A. Neveravičių: https://paneveziokrastas.pavb.lt/2020/04/gydytojui-kolekcininkui-bibliofilui-algirdui-neveraviciui-95/