Juozo Miltinio biblioteka. Rimanto Lapšio nuotr.

Virtuali paroda

Juozo Miltinio palikimo studijų centrui – 20

Juozo Miltinio palikimo studijų centras (Algirdo g. 54-19, Panevėžys) – Maestro Namai. Režisieriaus Dvasios prijaukinta daugiabučio namo erdvė. Autentiška Režisieriaus Juozo Miltinio (1907–1994) aplinka.

Jo palikti daiktai:

  • knygos
  • paveikslai
  • rankraščiai
  • garso ir vaizdo įrašų rinkiniai
  • asmeniniai daiktai…

Juozo Miltinio palikimo studijų centre saugomas ir Jo bendražygio, teatro metraštininko, aktoriaus Kazimiero Vitkaus (1921–1995) archyvas apie Panevėžio dramos teatrą.

Centras įkurtas 1996 m. 1998 m. patalpos praplėstos ir įrengta Parodų salė. Čia rengiami kameriniai vakarai, dailės ir dokumentų parodos, konferencijos, veikia nuolatinė ekspozicija „Juozo Miltinio gyvenimas ir teatras“, vedamos edukacinės programos, ekskursijos, vykdomi projektai, bendradarbiaujant su kitomis kultūros ir mokslo įstaigomis.

Ši virtuali paroda skirta Juozo Miltinio palikimo studijų centrui, kuris šių metų rugsėjo mėnesį mini savo gyvavimo 20-metį. Parodoje eksponuojami dokumentai ir fotografijos atskleidžia Miltinio centro dar netolimą istoriją, laiko paženklintus įvykius ir vardus bei kviečia susitikti su mums visiems brangiais žmonėmis.

Nuotraukoje – Juozo Miltinio biblioteka. Rimanto Lapšio nuotrauka

Parodą parengė
Regina Grigaliūnienė
Juozo Miltinio palikimo studijų centras
miltinis@pavb.lt

Internete publikavo
Aivaras Neimontas
Informacinių technologijų skyrius