Virtuali paroda

Bibliotekos svečių knyga

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai – 100

2022 m. rugsėjo 1-ąją Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka mini veiklos šimtmetį.

Jubiliejus, ar tai būtų žmogaus, ar įstaigos, visada sukelia norą mintimis grįžti į praeitį, ją apibendrinti ir tarsi visai naujai atrasti. Viskas, kas buvo – jau istorija, užfiksuota atmintyje, ar turinti materialų pavidalą, išlikusį rankraštyje, fotografijoje ir saugoma archyve.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje sulaukiame daugybės rašytojų, poetų, politikų, leidėjų, įvairių kultūros, mokslo ir verslo sričių atstovų. Vieni jų mus aplanko be didesnės progos, tiesiog iš noro susipažinti, pamatyti. Kitus į biblioteką pakviečia renginys – knygos pristatymas, konferencija, paroda ar teminis vakaras. Jų apsilankymą primena bibliotekos svečių knygoje palikti autografai.

Šį jubiliejinį 2022 m. rugsėjį nusprendėme savo lankytojams atversti bibliotekos svečių knygos virtualius puslapius. Fragmentiškai nusikelsime į gal ir ne tokius tolimus, bet jau praeitame tūkstantmetyje likusius 1996-uosius ir keliausime iki jubiliejinių 2022-ųjų.

Prisiminkime žmones, kurie bent keletą valandų viešėjo Panevėžyje, bibliotekoje, kalbėjo mums, dalinosi savo profesine ar gyvenimiška patirtimi, įžvalgomis. Ir paliko mums žinutę – bibliotekos erdvių, renginio atmosferos įkvėptą, ranka rašytą palinkėjimą, sparnuotą mintį, eilėraščio posmą, dedikuotą bibliotekai, jos skaitytojams, Panevėžiui ir panevėžiečiams.

Prieš Jus – dalelė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos istorijos.

Kviečiame peržiūrėti BIBLIOTEKOS SVEČIŲ KNYGĄ

Virtualioje parodoje publikuojamos nuotraukos iš Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos skaitmeninio archyvo.


Parodą parengė ir internete publikavo
Inga Vienažindienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius