Virtuali paroda

Bibliotekos svečių knyga

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai – 100

Stasys Eidrigevičius

2007 12 24 dailininkas Stasys Eidrigevičius nupiešė pirmąjį freskinį piešinį ant Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorės kabineto sienos. Vėlesnių savo apsilankymų bibliotekoje metu dailininkas tokių piešinių bibliotekai dovanojo ir daugiau.

2016 03 31 bibliotekoje vyko Stasio Eidrigevičiaus knygos „Giedanti gaidžio galva“ (Vilnius, 2016) pristatymas-performansas. Dalyvavo autorius, knygos leidėja Giedrė Kadžiulytė, knygą apipavidalinusi dailininkė Sigutė Chlebinskaitė. S. Eidrigevičius pratęsė jau tradicija tapusį piešinio kūrimą ant sienos direktorės kabinete.


Keli žodžiai Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekai, Kūčių dieną sėdint šiltame Jūsų svečių kambaryje, keliaujant iš vieno krašto į kitą. Paskutiniu metu buvau Uzbekistane – kur tai stepėse, tai kalnuose vaidinau prancūzų filme „Bouzkachi“, režisierius Jacques Debs. Filmas bus baigtas 2008 m. pavasarį, o bus rodomas – rudenį. Šiom dienom veikia paroda Grenoblio mieste Prancūzijoje ir Tarnow mieste Lenkijoje. Pavasarį pasirodys mano knyga-dienoraštis, o žiemą atvyksiu į Vilniaus knygų mugę pasirašinėti „Laumių pasakas“, kurios neužilgo turi pasirodyti Kaune. Kaupkit katalogėlius, knygeles, mano sesuo Genutė jų atveš vis daugiau ir daugiau. Man miela, kad atvažiuojant į Panevėžį žinosiu, kad manęs laukia ne tik mano sesės, bet ir biblioteka, ir galėsiu sakyti – važiuoju – Mano biblioteka laukia.

Stasys Eidrigevičius
2007 12 24