Virtuali paroda

Bibliotekos svečių knyga

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai – 100

Viktorija Daujotytė

1997 03 25 Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko rašytojos Šatrijos Raganos (Marijos Pečkauskienės) 120-ųjų gimimo metinių minėjimas.


Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės Bibliotekai
Žmonės yra ir ženklai. Gabrielė paliko Knygą. Knygą paliko ir Dobilas. Bet jų amžinos ramybės vietoje – greta ir vidury – yra ta, kuri Panevėžyje įkūrė Biblioteką, kad knygos turėtų namus. Tai yra ženkliška. Prasminga, kad Panevėžio Biblioteka ir šiandien yra ne tik Knygos, bet ir Kultūros Namai, kurie šįvakar iš tolimų Židikų pasikvietė į svečius Mariją Pečkauskaitę-Šatrijos Raganą.
Stiprybės šitiems Namams, stiprybės toms, kurios tuos Namus saugoja.
Ačiū.

Viktorija Daujotytė
1997 03 25 


2018 05 29 bibliotekoje įvyko susitikimas su literatūrologe, rašytoja, Nacionalinės premijos laureate prof. dr. Viktorija Daujotyte. Pristatytos naujausios jos knygos „Prigimtinės kultūros ratilai“ (Vilnius, 2017) ir „Lituanistika Lietuvos akivaizdoje“ (Vilnius, 2017). Dalyvavo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis, mokslininkė doc. dr  Brigita Speičytė, Panevėžio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris.


Mieloji Bitės, Bitelės biblioteka, esi pilna šviesos, nes pilna knygų ir nuostabių žmonių. Ačiū!

Viktorija Daujotytė
2018 05 29