Laura Sintija Černiauskaitė – 35-oji Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureatė

Kasmet teikiama Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrine premija šįmet nuspręsta įvertinti rašytoją, dramaturgę, poetę, žurnalistę Laurą Sintiją Černiauskaitę. Apdovanojimas rašytojai skiriamas už 2022 m. išleistą esė rinkinį „Džiaugsmynas“.

Kūrybinį kelią pradėjusi dar besimokydama vidurinėje mokykloje, dabar L. S. Černiauskaitė yra jau vienuolikos knygų autorė ir šešių literatūros premijų laureatė. Pirmąjį apdovanojimą rašytoja pelnė 1994 m. už apsakymų knygą „Trys paros prie mylimosios slenksčio“, 2004 m. pirmoji vieta Berlyno teatrų festivalyje „Theatertreffen“ skirta jos pjesei „Liučė čiuožia“, o už 2006 m. išleistą romaną „Kvėpavimas į marmurą“ prozininkei įteikta Europos Sąjungos literatūros premija. 2018 m. šis romanas tapo vaidybiniu filmu – jautrią istoriją apie modernios šeimos iššūkius ekranizavo režisierė Giedrė Beinoriūtė.

L. S. Černiauskaitės kūriniai versti į slovėnų, bulgarų, italų, anglų, rusų ir kitas kalbas, pjesės statytos Lietuvoje, kitose Europos šalyse, JAV.

Naujausioje knygoje „Džiaugsmynas“ L. S. Černiauskaitė debiutuoja kaip esė žanro rašytoja. Rinkinyje – 22 „grynojo įkvėpimo tekstai“, parašyti 2014–2021 m. Juose autorė dalijasi savo kasdienybe, apmąsto egzistencinius dalykus, šeimos santykius, motinystės krizes, nerimo akimirkas ir prasmės ieškojimus.

Premijos teikimo šventė vyks gegužės 25 d. 13.00 val. Puziniškyje, G. Petkevičaitės-Bitės gimtinėje.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija