Parašyk apie Panevėžį

Mano svajonių darbas

/ Malvina Zimblienė

Mano oficialios pareigos Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje – kultūrinės veiklos vadybininkė. Taip pat esu Atviros jaunimo erdvės ir Virtualios grafikos studijos įkūrėja ir koordinatorė, įvairių projektų vadovė.

Šiandien galiu pasakyti, kad tai mano svajonių darbas, bet jei vaikystėje būtų kas pasakę, kad užaugusi dirbsiu bibliotekoje, matyt, būčiau nepatikėjusi ir dar pasijuokusi.

Vaikystėje labai bijojau savo bibliotekininkės, nes dar būdama mažutė suplėšiau keletą knygų ir jaučiau didžiulę kaltę. O bibliotekininkė vis pažiūrėdavo į mane prisimerkusi per akinių viršų, tad būdavau įsitikinusi, kad ji ant manęs vis dar labai pyksta. Tik pradėjusi savanoriauti bibliotekoje supratau, kad taip daro didelė dalis bibliotekininkių, nes skaito su skaitymo akiniais ir per juos nemato į tolį (labai palengvėjo, bei privertė susimąstyti). 🙂

Knygos man visada patiko. Tėvai buvo sukaupę asmeninę biblioteką namuose, tad vaikystėje tarsi augau tarp knygų, patikdavo jų kvapas. Matyt todėl, vaikštinėdama su sese po Panevėžį ir užsukusi į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteką, likau ja sužavėta. Prisimenu, tada man buvo tik 18-ka ir pabuvojusi joje, galvojau, kad norėčiau čia dirbti, kad ir valytoja.

Po kurio laiko Biblioteka, galima sakyti, mane pati susirado. Įsitraukiau į savanorystės projektą „Biblioteka jaunimui“. Jo metu mokiausi dirbti 3D spausdintuvu, įgijau komandinio darbo įgūdžių, organizavau renginį ir padėjau vesti kompiuterinio raštingumo mokymus senjorams. Savanorystės metu galėjau susipažinti su bibliotekos veikla iš arčiau ir entuziastingais „įdėjininkais“ – bibliotekos darbuotojais. Pamačiau, kiek jie daug daro, kad prisidėtų prie žmonių gyvenimo kokybės gerinimo, kultūros ugdymo ir neformalaus švietimo. Dar paauglystėje perskaityta Sokrato mintis „nori padėti sau, pradėk padėti kitiems“ tarsi nuvedė tuo keliu, kad nusprendžiau savanoriauti ir pasibaigus projektui, o galiausiai, matydama, kuo galėčiau prisidėti prie bibliotekos klestėjimo, prisijungiau prie kolektyvo ir kaip darbuotoja.

Malvina Zimblienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *