Aktorius Donatas Banionis. Apie 1981 m. PAVB FKV-423/29

Virtuali paroda

Donatas Banionis. Asmenybės portretas

Paroda „Donatas Banionis. Asmenybės portretas“ skirta žymaus teatro ir kino aktoriaus, režisieriaus Donato Banionio 90 metų sukakčiai.

Panevėžyje aktorius pradėjo savo kūrybinę veiklą 1941 m. ką tik įkurtame Panevėžio dramos teatre, režisieriaus Juozo Miltinio suformuotoje teatro trupėje. Juozas Miltinis buvo žmogus, atvėręs jam duris į meno pasaulį.

Panevėžyje aktorius sukūrė per šimtą vaidmenų.

Devintame dešimtmetyje Donatas Banionis buvo Panevėžio dramos teatro vyriausiasis režisierius, meno vadovas bei teatro direktorius.

Aktoriaus kūrybinis kelias artimai susietas su Panevėžio dramos teatru (dabar J. Miltinio dramos teatras), todėl tikimės, kad ši paroda papildys Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos virtualią parodą „Donatas Banionis: Geriausius vaidmenis sukūriau su genialiais režisieriais“.

Parodoje – svarbesni D. Banionio gyvenimo ir kūrybos faktai, apžvelgiami jo vaidmenys, režisuoti spektakliai, gauti apdovanojimai.

Chronologine seka pateikiama literatūros apie Donatą Banionį bibliografija – atskiri leidiniai, publikacijos spaudoje.

Parodą papildo dedikacijų bibliotekos knygose vaizdai, menininkų darbai, kuriuose įamžintas Donatas Banionis, fotografijos iš J. Miltinio palikimo studijų centro fondo bei renginio Donato Banionio jubiliejui paminėti, vykusio 2014 m. balandžio 30 d. Fotografijos Virginijaus Benašo.

Nuotraukoje – aktorius Donatas Banionis. Apie 1981 m. PAVB FKV-423/29


Parodą rengė
Juozo Miltinio palikimo studijų centro vedėja
Angelė Mikelinskaitė
vyr. bibliotekininkė
Regina Grigaliūnienė

Menų centro Muzikos skyriaus vedėja
Jolanta Sriubienė

Internete publikavo
Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Inga Vienažindienė