Eugenija Šulgaitė. 1957 m. Fotogr. Kazimiero Vitkaus. PAVB FKV-438/2

Objekto panaudojimo teisės: InC-EDU

Virtuali paroda

Aktorės unikalumas ir didybė. Eugenijai Šulgaitei – 100

Šiais metais, beprasidedant vasarai, minime aktorės Eugenijos Šulgaitės-Karkienės 100-ąsias gimimo metines. Režisieriaus Juozo Miltinio išugdyta aktorė Panevėžio dramos teatre dirbo daugiau kaip penkis dešimtmečius, įkūnydama pačius įvairiausius, sudėtingus psichologinius vaidmenis, atnešusius įvertinimą ir žinomumą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nepamirštami Eugenijos Šulgaitės sukurti kino vaidmenys, ypač jos įkūnytas Motinos paveikslas įvairiuose filmuose.

Prisimindami ir pagerbdami iškilios aktorės atminimą, parengėme virtualią parodą „Aktorės unikalumas ir didybė. Eugenijai Šulgaitei – 100“.

Parodoje pateikiami Eugenijos Šulgaitės biografiniai faktai, rankraštiniai ir archyviniai dokumentai, atskleidžiantys aktorės ilgametę kūrybinę veiklą, taip pat gastrolių, repeticijų, įvairių susitikimų ir šeimos fotografijos, aktorės mintys apie vaidmenis, kūrybą.

Parodoje panaudotos fotografijos ir archyvinė medžiaga iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje saugomo Eugenijos Šulgaitės fondo ir Juozo Miltinio memorialiniame bute saugomų Kazimiero Vitkaus, Juozo Miltinio fondų, taip pat iš skaitmeninio archyvo. Fotografijų autoriai – Kazimieras Vitkus, Edvardas Korizna, Stasys Povilaitis, Virginijus Benašas, Antanas Gylys, A. Osmulskij ir neišaiškinti fotografai.


Parodą parengė
Regina Grigaliūnienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius
Juozo Miltinio memorialinis butas
miltinis@pavb.lt

Internete publikavo
Inga Vienažindienė
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius
inga.vienazindiene@pavb.lt