Giedrimundas Gabrėnas. Panevėžys. 1995 m. A. Aleksandravičiaus nuotrauka

Virtuali paroda

Giedriaus Gabrėno „likimo fragmentai“

Virtuali paroda, skirta Giedrimundo Gabrėno 60-ies metų sukakčiai

„… tik paprastas, sąmoningas veiksmas, likimo fragmentas…“
(Iš Giedrimundo Gabrėno laiško Lidijai Šimkutei, 1979 04 04/05)

Šia paroda minime režisierių, teatrologą, eseistą, vertėją, literatūrologą Giedrimundą Gabrėną, kuriam šių metų balandžio 18 dieną būtų sukakę 60 metų. Parodoje – G. Gabrėno (1952–1995) gyvenimo ir kūrybos fragmentai – biografijos faktai, jo literatūrinės ir teatrinės veiklos pristatymas bibliografijoje, mintys iš laiškų, jį pažinojusiųjų atsiminimai, fotografijos. Už pastarąsias nuoširdžiai dėkojame fotomenininkui Algimantui Aleksandravičiui, maloniai leidusiam jas eksponuoti parodoje. Šios fotografijos – unikalūs dokumentai, kuriuos paliko „likimo fragmentas“, kadaise fotomenininką ir teatrologą suvedęs Panevėžyje.

Dar vienas G. Gabrėno „likimo fragmentas“ – Jo pažintis su Australijos lietuvių poete Lidija Šimkute-Pociene, paskatinęs daugiau kaip dešimtmetį trukusį susirašinėjimą. Parodai parinkome ištraukas iš G. Gabrėno laiškų L. Šimkutei, kuriose – Jo didžiulė aistra muzikai ir sudėtingas santykis su Panevėžiu – miestu, kurį Jis, vis tik, vadino „savo“ vieta“.

Parodoje panaudota rankraštinė medžiaga saugoma Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje.

Nuotraukoje – Giedrimundas Gabrėnas. Panevėžys. 1995 m. A. Aleksandravičiaus nuotrauka

Parodą parengė
Loreta Dundulienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Krašto kultūros dokumentavimo skyrius