Laimutė Liesytė spektaklyje „Mano šeima“. 1959 m. Fotogr. Kazimiero Vitkaus. PAVB FKV-149/8-3

Objekto panaudojimo teisės: InC-EDU

Virtuali paroda

Spindėjusi trumpai, bet ryškiai. Aktorei Laimutei Liesytei – 90

Liepos 20 d. minime aktorės Laimutės Liesytės-Pažemeckienės (1932–2003) 90-ąsias gimimo metines. Laimutė Liesytė – režisieriaus Juozo Miltinio mokinė, talentinga, ryški ir nepamirštama aktorė. Panevėžio dramos teatre dirbo ir kūrė 1950–1972 metais.

Virtualioje parodoje pateikiami Laimutės Liesytės biografiniai faktai, Panevėžio dramos teatro spektakliuose per 22 metus jos sukurtų vaidmenų fotografijos, aktorės asmeninės, šeimos ir laisvalaikio fotografijos, gastrolių epizodai, susitikimai su kolegomis ir bičiuliais, taip pat įvairūs asmens dokumentai.

Parodoje publikuojamos Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Miltinio memorialiniame bute saugomos Kazimiero Vitkaus ir Juozo Miltinio fondų fotografijos, dokumentinė medžiaga ir fotografijos iš Mariaus Pažemecko asmeninio archyvo. Fotografijų  autoriai – Kazimieras Vitkus, Edvardas Korizna ir neišaiškinti fotografai.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir esame dėkingos aktorės Laimutės Liesytės sūnui Mariui Pažemeckui už pagalbą ir geranoriškumą, rengiant parodą, atrenkant dokumentus ir fotografijas bei pasidalinant jautriais prisiminimais apie savo pačius brangiausius žmones.

Nuotraukoje – Laimutė Liesytė spektaklyje „Mano šeima“. 1959 m. Fotogr. Kazimiero Vitkaus. PAVB FKV-149/8-3


Parodą parengė
Regina Grigaliūnienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius
Juozo Miltinio memorialinis butas
miltinis@pavb.lt

Internete publikavo
Inga Vienažindienė
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius
inga.vienazindiene@pavb.lt