Namas, kuriame 1961–1975 m. gyveno teatro ir kino aktorius Bronius Babkauskas. Giedriaus Zauros nuotrauka

Objekto panaudojimo teisės: InC-EDU

Nauja galerija, skirta Panevėžio pastatams – kultūros paveldo objektams

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka parengė virtualią galeriją „Panevėžio pastatai – kultūros paveldo objektai“. Joje rasite į Lietuvos kultūros vertybių registrą įtrauktus tiek pavienius statinius, tiek ir jų kompleksus. Seniausias mūsų miesto pastatas statytas 1614 metais. Tai buvęs Upytės pavieto žemės ir pilies teismo archyvas. Vėliausiai – 1961 metais – pastatytas paveldo statusą turintis statinys yra namas Anykščių gatvėje, kuriame gyveno teatro ir kino aktorius Bronius Babkauskas.

Objektai galerijoje pristatomi apie juos pateikiant pagrindinę informaciją, nuotraukų, literatūros šaltinių bei miesto plane pažymėtas šių objektų vietas. Statinių grupavimui pagal įvairius požymius sukurti filtrai, suteikiantys galimybę vienu mygtuko paspaudimu susirinkti objektus pagal jų vertę, statusą, reikšmingumo lygmenį ir kt. Gauti daugiau informacijos apie statinį padeda tekste sukurtos sąsajos su kita šiame portale publikuota medžiaga iš virtualių galerijų „Panevėžio šlovės alėja – žymiausieji kraštiečiai“, „Atminimo ženklai Panevėžyje“ bei nuorodos į Lietuvos kultūros vertybių registro svetainę.

Ši galerija neabejotinai palengvins informacijos paiešką visiems, kurie domisi mūsų miesto pastatais ir kitais statiniais, turinčiais paveldosauginį statusą.

Rengiant galeriją naudotasi Lietuvos kultūros vertybių registru, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriuje sukaupta informacija, Panevėžio miesto savivaldybės nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašu.

Kviečiame išsamiau pažinti mūsų miesto paveldą, naudojantis virtualia galerija Panevėžio pastatai – kultūros paveldo objektai“.

Informaciją parengė
Loreta Dundulienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius