Valdemaras Kukulas. Fotogr. Aliaus Balbierio. Iš Valdemaro Kukulo asmeninio archyvo

Virtuali paroda

Diagnozė – poetas. Valdemaras Kukulas

Poeto, literatūros kritiko, eseisto Valdemaro Kukulo 60-osioms gimimo metinėms

Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina profesionaliosios kūrybos ir jaunimo meninių iniciatyvų sklaidos projektą „Diagnozė: poetas“, skirtą poeto, literatūros kritiko, eseisto Valdemaro Kukulo (1959–2011) 60-osioms gimimo metinėms ir jo kūrybos populiarinimui.

Ši virtuali paroda – tai viena iš Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuoto projekto „Diagnozė: poetas“ iniciatyvų. Joje panaudotos fotografijos, rankraščiai ir kiti dokumentai iš Valdemaro Kukulo, Juliaus Aleknos, Vidmanto Jankausko, Pulcherijos Jasaitienės, Stasės Krestovienės, Regimanto Tamošaičio, Genovaitės Vilčinskienės asmeninių archyvų, VšĮ Kupiškio televizijos ir informacijos centro archyvo, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos muziejaus ir Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos fondų.

Virtualios parodos rengėjai nuoširdžiai dėkoja poeto žmonai Deimantei Kažukauskaitei-Kukulienei už konsultacijas ir paskolintas V. Kukulo asmeninio archyvo fotografijas ir kitus dokumentus.

Projekto partneriai: Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Kupiškio kultūros centras, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija.

Nuotraukoje – Valdemaras Kukulas. Fotogr. Aliaus Balbierio. Iš Valdemaro Kukulo asmeninio archyvo.

Parodą parengė
Lina Matiukaitė
Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja
lina.matiukaite@kupiskis.rvb.lt

Internete publikavo
Inga Vienažindienė
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyresn. bibliotekininkė
inga.vienazindiene@pavb.lt